Darování krve

Vítejte na webu DarováníKrve.cz kde naleznete přehledný seznam Tranfuzních stanic a míst kde můžete darovat krev.

 

Darujte krev a POMOZTE !

 

Darování krve a dobrovolné dárcovství krve a krevní plazmy pomůže třeba i Vám.

 

Zdravotnická zařízení a tranfuzní stanice zařizují odběry krve a plazmy od dobrovolných dárců.

Tranfuzní stanice a zdravotní zařízenípro odběr krve naleznete v katalogu na Darování Krve .cz

 

Informace pro dárce

Rizika spojená s darováním krve. Vyšetření krve na infekční onemocnění, prevence při výběru vhodného dárce metody vyšetření darované krve.  Více..

 

Dárců krve ubýva

Dárců krve ubýva

Tranfuzní stanice zaznamenávají úbytek nových dárců krve. Dárci chybí hlavně mezi mladými lidmi. Darujte krev i Vy a pomozte ...

Dárců krve ubývá

Tranfuzní stanice se setkávají bohužel s odlivem starších dárců krve, kteří už nemohou darovat krev a mladých dárců krve se bohuželnedostává.

Nábor dárců

Stanice pro odběr krve proto počítají alespoň se dvěmi akcemi propagující Darování krve mezi mladými lidmi.

Propagační kampaň na odběr krve se zaměří především na mladé, kteří se tak mohou stát stálými dárci krve.

 

Darcovstvi krve-propagace
18.07.2012 13:15:08 | jarda
Byl jsem 25 let darce krve/mam vsechny tri plakety/ a ted uz jsem na darovani krve prestarly.Drive bylo v tisku,rozhlase i televizi mnohem vice kampani na ziskavani novych darcu
Dárce krve
31.01.2013 07:58:12 | Libor
V celé republice kampaně na dárce krve a v Jihlavě nám hází klacky pod nohy. Snížili odběr o jeden ročně, bez objednání měsíce dopředu nikoho nevezmou a v létě si dají 14 dní celozávodní dovolenou. No to je motivace pro všechny v okolí jak se jim na no vykašlat.
Dárcovství krve
24.06.2013 23:24:03 | Petr
Chodím darovat krev do nemocnice Benešov u Prahy. Zde už o dárce moc nestojí. Nejdříve odebírali 3 dny v týdnu, pak to zkrátili na 2 dny. Nakonec začali i omezovat počet odebraných dárců za den. Takže, když tam nejste ráno v 6 hodin nastartovaný, a přijedete v 7 hodin, tak před vámi zabouchnou dveře, že už potřebný počet dárců pro daný den mají. Je to silně demotivující.
Dárci
26.06.2013 08:48:10 | Stáňa
Krev dávám od r. 1994 ale co se děje ted nechápu, volá se po nových dárcích jenže u nás spadáme pod Nemocnici v Mladé Boleslavi a tam se o dárce nestojí. Na odběr je nutné se objednat a když už vám dají náhodou termín tak ho 3 x zruší... Mám zlatý kříž 3 stupně ale i když dát krev chci , není zájem....hledám jinou transfuzní stanici ....
13.08.2013
13.08.2013 13:39:46 | Adriana
Dobrý den bude mi 20 let a chtěla bych se stat darcem krve akorat ze v našem kryji nemam nikde blisko žadnou kliniku a ani jsem se nevšimla žadnych letaků a nebo reklam na to že přibiraj na darování krve.kdyby jste někdo věděl o nějake klinice anebo nemocnici v Ústeckym kraji ktera schani darce tak prosim pište na e-mail:kozlici9293@seznam.cz
jihlava
05.09.2013 06:56:46 | božko
zajímavé,
já jsem se přistěhoval do Jihlavy z Prahy a jsem chodící nepodojená baňka krve. Na webu jihl.nemocnice totiž stojí:
"VÁŽENÍ DÁRCI KRVE!

Z DŮVODU NAPLNĚNÉ KAPACITY REGISTRU DÁRCŮ KRVE NA NAŠEM ODBĚROVÉM STŘEDISKU

NEPŘIJÍMÁME V SOUČASNÉ DOBĚ NOVÉ DÁRCE KRVE Z REGIONŮ MIMO JIHLAVSKA."
divím se
05.09.2013 07:03:15 | božko
divím se, že nemocnice vzájemně nespolupracují. Není jednodušší v případě nouze si nechat transportovat 100l krve např. z Jihlavy do Prahy než chtít po dárcích aby jezdili v pracovním týdnu z Jihlavy do Prahy a zpět?
Dárcovství krve
16.10.2013 10:05:55 | Pavlína Dušková
neustále se hledají nový dárci, ale v Českých Budějovicích nestíhají a odmítají brát krev současným dárcům pro naplnění zásob. Nebylo by levnější využít plně stávajících a ochotných dárců než platit kampaň na nové dárce!
Taky zírám
19.10.2013 18:02:44 | Franta
Mám taky zlatou,nevím ,kde se ztratil zájem o nás dárce a naši krev zadarmo.Je nepochopitelné ,že ani státní !!!! nemocnice nemají viditelný zájem o krev.. jako malý kluk jsem "Ty" dárce obdivoval a bylo mi vysvětleno,že to je povinnost každého správného chlapa pomoct druhému člověku.A najednou je vše nějak jinak...?
Asi Ti odpovědní pochopí až ji nedejbože budou potřeboval.A kde je ministerstvo ,které platíme?
negativní zkušenost
13.11.2013 15:13:55 | Marie
Dobrý den!
Jsem pravidelnou dárkyní krve na FNOL a bohužel mám také negativní zkušenost s odmítáním ze strany transfuzní stanice. Několikrát se mi stalo že i přes výzvu k objednání prostřednictvím SMS mi při telefonickém hovoru bylo sděleno, že paní doktorka už má "áček" dost a teď další odběry nechce. Domnívám se, že spoustu lidí tento přístup může odradit. Já osobně jsem měla pocit, že se o dárcovství musím někoho doprošovat a to mi v době kampaní a boje za nové dárce připadá přinejmenším zarážející a důležité k zamyšlení! Tento podstatný fakt je nějak opomíjen. M.
Dárce
20.11.2013 13:19:11 | Jiří
Dnes jsem se chtěl "objednat" (už to, že se k darování krve musím objednat mi přijde jako vrchol debility) k darování krve v Pardubicích. Chtěl jsem se "objednat" na termín za více než týden. A byl jsem poslán do háje, že nic nepotřebujou. Vážení zdravotníci, když takhle zacházíte se stávajícími dárci, kteří by mohli chodit darovat krev klidně nějakých dalších 10 let, tak mi laskavě skočte na cara.
Sbohem
***
06.04.2014 18:51:15 | Zuzana
Jsem z Mostu a mám tu samou zkušenost - o dárce tu nestojí. Ani o nové, ani o ty stávající. Běžně odmítají i dárce se skupinou A-. Dokonce se zbavují i dárců plazmy - vyškrtávají je jak na běžícím pásu - tu nemáš 70 kg a nevyplatíš se nám, tu máš nějaký horší nález (jaký - to tě nemusí zajímat, to ti neřeknem). Takovou zkušenost tu má skoro každý druhý dárce, všichni jsou naštvaní, že se musejí doprošovat, aby mohli dát dar!!! Takže spousta z nás s tím buď sekla jen v Mostě a jezdí jinam, někdo se naštval víc a sekl s tím úplně.
Tak k čemu ty kampaně, když situace v terénu je úplně jiná?
darce
10.04.2014 23:28:34 | lada
ceska lipa totez
Darování
20.05.2014 08:26:20 | Katka
Tak dnes jsem se chtěla objednat na darování krve do Ústí nad Orlicí a odmítli mě s důvodem, že ženský s AB+ Vůbec neberou. Ani v nejbližší době. Nejde mi to do hlavy když jsou kampaně na darování krve, jak málo mladých lidi chodi a tady člověk chce jit dobrovolně a nic....
Odmítání dárců
17.12.2014 11:51:33 | www.ProDarce.cz
Obecně je o dárce krve stále velký zájem. Bohužel se někdy může stát, že vás na transfuzní stanici odmítnou. Zde hraje roli několik faktorů, jako je vaše krevní skupina a potřeby konkrétní transfuzní stanice. Krev je vzácná tekutina a transfuzní stanice dělají všechno proto, aby její odběry a distribuce byly co nejefektivnější a nedocházelo ke zbytečnému plýtvání. Pokud vás někdy odmítli, nebuďte z toho smutní a zkuste to někdy jindy, případně na jiné transfuzní stanici.

Věděli jste, že jako dobrovolní dárci krve můžete získat i mnoho benefitů? Seznam najdete na www.ProDarce.cz
Benešov
11.06.2015 11:26:24 | Netopýr
Zdravím,

mám aktuální zkušenost z Benešova u Prahy.

Přijel jsem na půl sedmou (otevřeno 6:00-8:30) a byl jsem 32. takže jsem čekal do 8h, v osm tam nebyla skoro ani noha a když jsem se ptal paní v kartotéce, tak mi říkala, že se to absolutně nedá odhadnout. Takže chápu, že když je nával, tak než aby tam lidi čekali hodinu po zavíračce, tak prostě někomu v 7:30 řeknou, že už mají plnou kapacitu - není totiž těžký si spočítat kolik času stojí jeden člověk a vzít v úvahu počet transfuzních křesel.

že mají "otevíračku" jen dva dny v týdnu, to si myslim nedokážeme ovlivnit ani my, ani lidi na oddělení, možná pokud budou neustále oba dny plné, můžeme to zkusit řešit stížností na kapacitu :c)

Všichni velice vstřícní a milí, takže za mě rozhodně pozitivní zkušenost - tady o dárce rozhodně stojí!
Naplněná kapacita?
21.06.2016 09:48:01 | Pozitivní nula
Taky bych ráda chodila dávat 3x za rok, ale v Trutnově si mě zavolají tak 1x a ještě na pevné datum, což se často se studiem na VŠ neslučuje - nepojedu z Brna jen na odběr. Když jsem se zeptala, jestli je možné dávat krev i v jiných nemocnicích, byl na mě vržen pohled jako na idiota + "proč jako?". Takže tak.
UVN Praha
07.08.2016 03:50:52 | JanaJ
Dobry den,
v Havlickove Brode jsem se kdysi take setkala s negativnim pristupem, kdyz jsem chtela poprve darovat krev a slozitymi postupy - potvrzeni od praktickeho lekare, pouze konkretni dny pro odber, objednavani na mesic dopredu. Nasledne jsem nastoupila jako zdravotnik v Ustredni vojenske nemocnici v Praze a daruji krev zde. Prijimaji (vsechny darce plne krve) kterykoliv pracovni den kdykoliv behem dopoledne. Nestalo se mi, ze by me nekdy odmitli. Na internetovych strankach uvadi, pokud maji nektere krve nadbytek. Veskera vysetreni pred odberem jsou na miste, neni treba zadne potvrzeni od praktickeho lekare. Personal je vstricny a vse probiha hladce. Prestoze uz nejsem zamestnanec a bydlim opet v Havlickove Brode, spojim darovani krve vzdy s navstevou Prahy. Kdyby byl takovy pristup ve vsech nemocnicich, nevahala bych darovat ani zde na Vysocine.

S pozdravem

Jana J.
Dárcovství krve
02.09.2019 13:43:28 | Šebela Leoš
Dával jsem krev 4x do roka v Brně v Bohunicích. Asi před pěti roky jsem se začal doprošovat!! -a to v Brně, Boskovicích a ve Vyškově a NIKDE nebyl zájem,tak jsem začal jezdit do Rakouska darovat plazmu-ZDARMA,placené jsou cestovní výlohy+bonusy /nemyslím tím určitě lístky do kina a pod.Kde je teda chyba?
Dárcovství krve
29.09.2019 13:35:11 | Michal
Dobrý den,
chtěl bych darovat krev, jsem z Písku nevím kam jít nebo co proto udělat, děkuji. Michal
Dárcovství krve
12.01.2022 08:46:40 | Ma-Ria
Chodím pravidelně do ÚHKT v Praze. K prvnímu odběru mne přivedla náborová akce "Daruj krev s Českým rozhlasem" už před dvaceti lety v Plzni. Od té doby jsem prošla transfuzní stanice v Hořovicích, v pražské ÚVN a nyní jsem věrná ÚHKT, kde oceňuji profesionální a milý přístup personálu. Navíc to tady pěkně "odsejpá". Ale rezervačnímu systému se v dnešní době už nevyhnete asi nikde; možná snad v té ÚVN.

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Dárců krve ubýva

obrazek Tranfuzní stanice zaznamenávají úbytek nových dárců krve. Dárci chybí hlavně mezi mladými lidmi. Darujte krev i Vy a pomozte ... Více ...

Darování krve - POMOZTE i Vy

obrazek Darujte krev a pomozte tak Těm, kteří jí potřebují. Darování krve a kostní dřeně zachrání každý rok mnoho lidí, pozte i Vy. Více ...

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.